Dachspin.pl | Akcesoria dachowe

Akcesoria dachowe

Nasza oferta obejmuje akcesoria mocujące dachówki, takie jak:

  • Spinki dachowe
  • Wsporniki

oraz akcesoria zabezpieczające pokrycie dachowe:

  • Taśmy kalenicowe
  • Taśmy kominowe
  • Membrany dachowe

Są to elementy zabezpieczające dach przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi, zwiększające jego trwałość oraz poprawiające Państwa bezpieczeństwo. Składowe części konstrukcji, które pośrednio i bezpośrednio wpływają na użyteczność pokrycia. W określonych punktach dachu zachodzi potrzeba mocowania niektórych elementów, takich jak: gąsiory, łaty kalenicowe, łaty grzbietowe i dachówki. Spinki dachowe służą do wzmacniania konstrukcji dachówek cementowych i ceramicznych. Wsporniki łaty dbają o jej prawidłowe umocowanie, pozwalając na łatwy i stabilny montaż zarówno na poziomych kalenicach (w rozstawie maks. co 80 cm), jak i na grzbietach. Taśmy kalenicowe pełnią funkcję uszczelniająco-wentylacyjną. Proponujemy Państwu akcesoria dachowe najwyższej jakości. Podczas procesów produkcji dobieramy materiały wysokiej klasy, dzięki czemu nasze produkty należą do najlepszych
w Polsce.

Spinki do dachówek U małe

Spinki do dachówek U małe

Spinki U małe i inne nasze akcesoria dachowe oferujemy wyłącznie w pełnych opakowaniach. Spinki dostępne są w wersji ocynkowanej, Zn - ocynkowany drut stalowy 2,8 + 0,1mm
(dachówki cementowe:
BRAAS, EURONIT, PRODACH, IBF...)


Czytaj całość

Spinka do dachówki U duża

Spinka do dachówki typ U duża

Spinki do dachówek U duże oferujemy wyłącznie w pełnych opakowaniach. Dostępne są w wersji ocynkowanej,
Zn - ocynkowany drut stalowy 2,8 + 0,1mm,
(dachówki cementowe:
EURONIT, PRODACH, BRAAS, IBF...)


Czytaj całość

Spinki uniwersalne JN z wysokim zamkiem

Spinki uniwersalne JN z wysokim zamkiem

Spinka uniwersalna typu JN z wysokim zamkiem występuje
w wersji ZN, jako ocynkowany drut stalowy 2,5 mm.
Akcesoria oferowane wyłącznie w pełnych opakowaniach. (dachówki ceramiczne:
RUPPCERAMIKA, ROBEN, WIEKOR, KORAMIC, CREATON...)


Czytaj całość

Spinki dachowe J

Spinki dachowe J

Spinki dachowe typu J przeznaczone są do mocowania
na łatach
o grubości 40 mm (typ "40") lub 50 mm (typ "50").
Zn - ocynkowany drut stalowy 2,5 mm,
(dachówki ceramiczne:
CREATON, KORAMIC, RUPPCERAMIKA, ROBEN, ROBEN PLUS, WIEKOR...)


Czytaj całość

Spinka uniwersalna J2

Spinka uniwersalna J2

Wytwarzana jest z ocynkowanego drutu stalowego. Spinka oferowana
wyłącznie w pełnych opakowaniach. Spinka J2 stosowana jest do dachówki ceramicznej:
(RUPPCERAMIKA, ROBEN, WIEKOR, KORAMIC, CREATON...)


Czytaj całość

Spinki boczne NORD II HK kwadrat

Spinki boczne NORD II HK kwadrat

Spinka przeznaczona jest do mocowania bocznego dachówek o profilu (Nord II) Ocynkowany drut stalowy 2,0 mm, taśma stalowa cynkowana: 0,65 x 15 mm. Spinki oferowane są wyłącznie w pełnych opakowaniach. (dachówka cementowa i ceramiczna:
BRAAS, PRODACH, EURONIT...)


Czytaj całość

Spinka do NORD III HO z haczykiem okrągłym

Spinka do NORD III HO z haczykiem okrągłym

Spinka przeznaczona do mocowania bocznego dachówek o profilu (Nord III) Ocynkowany drut stalowy 2,0 mm, taśma stalowa cynkowana: 0,65 x 15 mm. Akcesoria oferowane są wyłacznie w pełnych opakowaniach. (dachówka ceramiczna i cementowa: EURONIT, BRAAS, PRODACH...)


Czytaj całość

Spinka boczna K

Spinka boczna K

Spinki do dachówek typu K i inne nasze akcesoria dachowe oferujemy wyłącznie w pełnych opakowaniach. Wszystkie spinki mogą zostać wyprodukowane z dwoma zakończeniami haczyka: krawędziowym (R4) lub półokrągłym (R6). Zakończeniem standardowym jest haczyk krawędziowy (R4). W przypadku zamówienia spinki z zakończeniem R6 lub z zakończeniem R4 z drutu Zn, obowiązuje minimalna wielkość zamówienia oraz czas oczekiwania do dwóch tygodni dla spinek do pięciu tygodni.


Czytaj całość

Spinki minich mniszka MM

Spinki mnich mniszka MM

Spinki do dachówek mnich mniszka posiadają odmienny profil. Dachówka mnich mniszka (historyczny model dachówki) pomimo posiadanego zamka ceramicznego musi być klamrowana przy pomocy spinki do dachówki typu S. (dachówka ceramiczna: RUPPCERAMIKA, KORAMIC, CREATON, TONDACH...)

Czytaj całość

Spinka do dachówki ciętej (FORFITER ND)

Spinka do dachówki ciętej

Spinki do dachówek ciętych (FORFITER) przeznaczone są do mocowania dachówki docinanej w koszach lub narożach dachu. FORFITER oferujemy dla Państwa wyłącznie w pełnych opakowaniach. Wersja materiałowa stanowi nierdzewny, kwasoodporny lub ocynkowany uchwyt połączony
z nierdzewnym drutem - INOX.


Czytaj całość

Mocowanie kalenicy

Mocowanie kalenicy

Wspornik łaty kalenicowej mocuje i podtrzymuje łatę kalenicową, na której mocowane są gąsiory kalenicowe; jego zastosowanie umożliwia szybki
i bardzo łatwy montaż gasiora; dzięki budowie wspornika można regulować wysokości jego montażu na kalenicy. Wspornik należy umiescić dokładnie w osi w odpowiadajścej wysokosci tak, aby gąsiory mocno dosiadły na pokrycie dachowe.


Czytaj całość

Wspornik łaty kalenicowej

Wspornik łaty kalenicowej gwóźdź

Gwóźdź łaty kalenicowej to element mocujący dachówi z łatą w dachach skośnych wentylowanych. Wspornik typu gwóźdź należy umieścić dokładnie w osi w odpowiadającej wysokości tak, aby gąsiory mocno dosiadły na pokrycie dachowe. Jego zastosowanie umożliwia szybki i bardzo łatwy montaż gąsiora. Typ ten wyprodukowano z ocynkowanej blachy stalowej.


Czytaj całość